הרפואה בשירות הבשר
הרפואה בשירות הבשר
דצמבר 2003

אולטרה-סאונד יעזור לקבוע עד כמה הבשר שלנו רך
מי היה מאמין שיש קשר בין חקר סרטן לשיווק בשר בקר? הקשר הוא טכנולוגיית אולטרה-סאונד המאפשרת לסרוק את רקמת הבשר ולמפות בה אזורים קשים ורכים. מגדלי בקר רוצים להשתמש בשיטה כדי לבדוק את הטיבחות ולהעריך את איכות ורכות הבשר שיופקו מהן.

איך משמשת השיטה הרפואית את מגדלי הבקר? ד`ר רונדה מילר, מומחית למדעי הבשר מאוניברסיטת טקסס, מסבירה כי השיטה הנפוצה היום לניבוי איכות הבשר היא מדידת השיוש - חלקיקי השומן המפוזרים בבשר. מידת השיוש יכולה לנבא את רכות הבשר, את טעמו ואת עסיסיותו – ובכך לקבוע את מחירו. אך השיטה אינה עובדת תמיד - השיוש לא תמיד מנבא נכונה את איכות הבשר. טכנולוגיית האולטרה-סאונד החדשה תאפשר לקבל מידע נוסף על תכונות הבשר והחלקים המרכיבים אותו, ולנבא ביתר דיוק עד כמה יהיה רך. בדיקה מדויקת כזאת תקל על מגדלי הבקר והמשווקים לחלק את הטיבחות לקבוצות ולגבות מחירים על פי האיכות שלהן. כך, בפעם הבאה שנחליט לפנק את עצמנו בסטייק עסיסי, נדע שהנתח המובחר שקנינו במיטב כספנו יהיה באמת רך וטעים.

מקור: U.S.A Today
מה יש לארוחת בוקר? בשר בקר!

לראשונה, עם יציאתה לשוק בארה`ב של קציצת בשר בקר מוצא עצמו בשר הבקר על שולחן ארוחת הבוקר.

הקציצה, הנמכרת במחלקות הבשר הקפוא במרכולים בארה`ב, מיועדת להתחרות במוצרי הבשר והנקניקים המהווים חלק בלתי נפרד מארוחות הבוקר של אמריקנים רבים.

`השקת הקציצה היא התפתחות משמעותית בתעשיית הבקר שעד עתה לא היתה מיוצגת כמעט בשוק ארוחות הבוקר`, אומרת טרייסי ברונר, יצרנית בשר בקר מקנזס שבארה`ב. ברונר משבחת את הקציצה החדשה על טעמה ועל קלות הכנתה. `הקציצה החדשה תורמת לתעשיית הבקר מסיבה נוספת`, מסבירה ברונר. `היא מיוצרת מחלקי בשר בעלי ערך נמוך, שבדרך כלל לא נמכרים היטב – למשל צוואר`. כמובן, פריצה לשוק נוסף פירושה הגדלת הביקוש לבשר בקר באופן כללי.

`המוצר שלנו ייחודי מאוד, וגם מפתיע`, מעיד פיל וילסון מחברת לופז שמייצרת את הקציצה. `הצרכנים סקרנים מפני שהם עדיין לא רגילים לרעיון של בשר בקר לארוחת בוקר`.

ולנו, הישראלים, נותר רק לתהות על המנהג המוזר של אכילת בשר בבוקר. מעניין מתי יגיע המנהג לארוחות הבוקר הישראליות...

מקור: אתר האינטרנט www.beef.org
העתקת קישור