בשר עולמי - בקר טרי - גיליון 15
בשר עולמי - (בקר טרי, גליון 15)
חיישנים ל"הסנפת" בשר
שני מדענים רוסים פיתחו חיישנים המסוגלים להריח, בעזרת אלקטרודות המורכבות מגבישי קוורץ, את הגזים המופרשים מהבשר, ובכך לקבוע את מידת טריותו וכמה זמן הוא מאוחסן.

ההמצאה מגבירה את בטיחות המזון, אך עדיין לא נמצאה דרך להתגבר על האפשרות לזהות את טריותו של הבשר שהוסיפו לו תבלינים המטשטשים את ריחו. החיישנים קוראים את הגזים המשתחררים מהבשר ומוצגים כתרשים פשוט וברור להבנה. עתה מחפשים איש שיווק מתאים שימסחר את ההמצאה.
www.meatprocess.com
מה מעדיפים הצרכנים?
מסקר שנערך בקרב צרכנים בארצות הברית עולה כי התזונה היא הגורם המרכזי בשיקולי הקנייה של מזונות בשלוש השנים האחרונות.
שיעור הצרכנים שציינו את התזונה, כגורם המרכזי בשיקולי הקנייה, עלה מ-20% ב-2003 ל- 29% ב- 2005, זאת, לעומת המחיר שצוין כגורם המרכזי בשיקולי הקנייה שירד מ- 31% ל- 23%.
לשאלה, מהי תזונה נכונה, השיבו הצרכנים כי כוונתם אינה דווקא למוצרים מופחתי קלוריות או מופחתי שומן, אלא למוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה. כאשר הם נשאלו מה היו רוצים לשפר בתחום התזונה השיבו 55% - לבשל יותר אוכל ביתי. 34% אמרו כי חשוב להם שהמזון יהיה מזון טבעי, ו-23% אמרו שהיו רוצים להעשיר את המטבח שלהם במתכונים אתניים.
www.Beefretail.org
הונג קונג פותחת את שעריה לייבוא בשר מארה"ב
לאחר הפסקת יבוא הבשר בשלהי 2003, כאשר נמצאו סימנים של "הפרה המשוגעת" בבקר, הונג קונג פותחת מחדש את שעריה לייבוא פרות מארצות הברית שגילן פחות מ-30 חודשים. ההחלטה חשובה מאוד לארצות הברית שענף ייצוא הפרות מכניס לה יותר מ-2.8 מיליארד דולר בשנה.
www.farmanddairy.com
העתקת קישור