כנס רביעי של מועדון הקצבים - ראשי פרקים נאום אפרי רייקין
כנס רביעי של מועדון הקצבים - ראשי פרקים נאום אפרי רייקין, סמנכ"ל השיווק החדש של המועצה

 

ערב טוב

אפתח ואודה לכם שהגעתם לאירוע המיוחד הזה שבו אנו חוגגים חמש שנים למועדון הקצבים הישראלי. הסדנאות וההרצאות שבהן השתתפתם אחר הצהריים הן רק החלק הראשון של חגיגת העניין והטעם שעוד צפויה לנו הערב.

 

במהלך חמש השנים האחרונות פעלנו רבות מולכם ואיתכם ליצירת שינוי בתפיסות הצרכן הישראלי בכל הנוגע לבשר בקר טרי, החל מהמידעון המקצועי של המועדון, שגיליונו ה-19 יראה אור בקרוב, דרך מתכונים ואביזרי הסברה לחנויות שלכם, ועד לסדנאות ולאירועים השנתיים.

 

במהלך השנתיים האחרונות אף פעלנו באינטנסיבית מול דיאטניות ורופאים במטרה לנפץ את המיתוסים המוטעים הנוגעים לבשר בקר טרי, ולשכנע את אנשי המקצוע אלה להכיר ביתרונות של בשר בקר טרי. אני שמח לבשר לכם שהיום דיאטניות מציעות נתחי בשר בקר טרי כחלק מתפריטי דיאטה להורדה במשקל.

 

אכן, הצרכן הישראלי הפך בשנים האלה למבין יותר, מודע יותר וחכם יותר, בייחוד על רקע טרנד הבריאות והטריות שחידד את ההבדלים והעלה את המודעות לבריאות ולטריות בקרב הצרכנים. היום, חלק גדול מהצרכנים יודעים מהו בשר בקר טרי אמיתי, מבינים את היתרונות שלו ומחפשים היכן אפשר לקנות אותו. השינוי הזה לא היה יכול לקרות בלעדיכם.

 

בשנה הקרובה נמשיך בפעילותנו להרחבת הידע של הצרכן על בשר בקר בכלל, וטרי בפרט, ובעזרתכם נגיע אליו עם עלונים ופרסומים שיעזרו לו לזהות את הנתחים ואת דרכי הטיפול וההכנה. כבר הערב אתם מוזמנים לקחת אתכם את פוסטר הנתחים החדש שהפקנו לאחרונה ובו לראשונה גם ציון של הנתחים דלי השומן.

 

בכנס האחרון השקנו את אמנת הבקר הטרי שהוענקה עד היום ל-30 אטליזים מובילים שבחרו למכור לצרכניהם בשר בקר טרי אמיתי. מאחוריי אתם יכולים לצפות בכל אותם אטליזים שאליהם הגענו והענקנו את האמנה, ואני קורא לכולכם להצטרף אליהם.

 

אמנת הבקר היא מעין הסכם ביניכם לצרכנים שבמסגרתה אתם מתחייבים כלפיהם למכור להם בראש ובראשונה בשר בקר טרי. יחד עם זאת, בהתאם לאמנה, אם אתם מוכרים בשר קפוא או מופשר, אתם מתחייבים לסמן אותם ככאלה, להפריד בינם ובין הבקר הטרי, ולעזור לצרכנים להבין את ההבדלים הקולינריים והבריאותיים.

 

מועצת הבקר שמה לה למטרה לקדם את האטליזים שאימצו את האמנה. במהלך השנה האחרונה זכה כל אחד מהאטליזים האלה בעמוד פרסום חינם באתר הבית של מועצת הבקר ולחשיפה במסגרות הפרסומיות של המועצה. בשנה הקרובה נמשיך לקדם את האטליזים שחתמו על האמנה, באמצעות קורס מכירות מיוחד, פרסומים בעיתונות המקומית ועוד.

 

לרגל האירוע החגיגי הזה הכרזנו על תחרות מתכונים נושאת פרסים. השנה התמקדה התחרות במתכוני בשר בקר טרי טחון. המתכונים שהגיעו אלינו נבחנו בקפידה על ידי השף מיקי ניר, השף הראשי של מלון דן פנורמה והאחראי על ארוחת הערב המדהימה שמחכה לנו, ואני מתכבד להזמין אותו לבמה להכרזה על הזוכה ובהענקת הפרס.

בבקשה השף מיקי ניר

מועדון הקצבים שהוקם לפני 5 שנים במטרה לטפח ולקדם את הקצבים בישראל ולהביא לשינוי בדפוסי הצריכה של הצרכן הישראלי מצריכה של בשר קפוא ומופשר לבשר בקר טרי ישראלי.

העתקת קישור