חדשות בקר 10-11/2004
חדשות בקר 10-11/2004

מעתה יבוא בקר לעזה דרך אילת

מתוך "הארץ", 20 באוקטובר 2004

לראשונה, מאז הוחל ביבוא בקר מאוסטרליה לפני כארבע שנים, הגיעה באוקטובר לנמל אילת אונייה ובה 3,000 עגלים לשחיטה. היבוא יועד לפלשתינאים בעזה לתקופת הרמאדן. בתום תקופת ההסגר הועברו העגלים לרצועה דרך מעבר קרני.

עד אז יובא הבקר מאוסטרליה לרשות הפלשתינית ולישראל דרך נמל עקאבה, אך משרד החקלאות הישראלי הורה על העברתו לנמל אילת בשל ליקויים בתנאי הטיפול והתברואה של העגלים בנמל עקאבה.

אלפי מומחי תזונה חוו "חוויה בשרנית" בכנס השנתי

מתוך אתר האינטרנט www.beef.org

"על מנת שהדיאטנים יכירו בתרומתו ובחיוניותו של הבקר בתפריט הדיאטה, היה חשוב לתת להם לטעום אותו ולחוש ב'חוויה הבשרנית', אמר ווייד צימרמן, יצרן בשר מקולורדו, חבר מועצת מגדלי הבקר המכהן גם כיו"ר הוועדה האמריקנית המאוחדת לתזונה ובריאות.

"הבשר - ותפקידו בתפריטי דיאטה" היה אחד הנושאים המרכזיים באירוע השנתי של אגודת הדיאטנים האמריקנית (ADA) שהתקיים בראשית אוקטובר בבאנהיים, קליפורניה.

בכנס השתתפו 7,000 תזונאים והוא כלל סדנאות ואספה כללית שדנה בפן המדעי של תזונה המכילה מזון עשיר ומזין - כמו בשר בקר.

מועצת מגדלי הבקר האמריקנית (ABCN) העמידה בכנס את אחד הביתנים הפופולריים ביותר בתערוכה. המועצה אף השתתפה במימון ארוחת הערב החגיגית בכנס שתפריטה כלל פילה בקר, ובקבלת הפנים התקשורתית שסיפקה הזדמנות נוספת לחלוק מידע על ערכו התזונתי של בשר בקר טרי.

אדום אדום - של תנובה

מתוך "גלובס", 1 בנובמבר 2004

מראשית 2005 יימכר בשר בקר טרי ארוז "אדום אדום" על מדפי רשתות המזון, הקצביות והאיטליזים הפרטיים. מפעל הבשר בקר טרי החדש של תנובה, שהושק באחרונה, הוקם בהשקעה של כ-100 מיליון ₪

במפעל הבקר הענק, הממוקם בעמק בית שאן, מועסקים כ-200 עובדים והוא ייצר כ- 15 אלף טון בשר בשנה שהם כ-60 עגלים.

אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה, אמר כי המותג "אדום אדום" יוביל מהפכה צרכנית בתחום הבשר, שכן, לראשונה, מוצע גם לצרכן הישראלי בשר בקר טרי איכותי, בדיוק כמו זה המוצע לצרכנים באירופה ובארצות הברית.

העתקת קישור