ביקור בית - אטליז חינאווי
ביקור בית - אטליז חינאווי
ראיון עם בשארה, מנהל אטליז חינאווי ברחוב יפת ביפו וברמת אביב, לרגל השקת האטליז החדש ביפו, ממש מול החנות הקטנה והישנה שמעבר לכביש
מאת: גיא אורן
ראשית, מברוק על המקום החדש...
בשארה: "תודה, האטליז החדש שייפתח בקרוב משתרע על שטח של 130 מ"ר. ביום העצמאות האחרון נאלצו הקונים להמתין על הכביש, ביום העצמאות הבא כבר יהיה
להם מספיק מקום.בניתי את המקום החדש כדי להפוך את האטליז למעדניית בשרים שטרם נראתה כמותה בארץ: מודרנית, מטופחת, נקייה ויפה, עם תאורה נכונה והציוד המשוכלל ביותר".
למה לקנות דווקא אצלך?
"כי אני דור שלישי למשפחת קצבים שנמצאת בתחום מעל 100 שנה. אצלנו, פירוק הבשר נעשה לעיני הלקוח והיישון נעשה במקרר נפרד מבלי שניאלץ לפתוח אותו, וכך הוא נשמר בטמפרטורה קבועה. בשר טרי שפג תוקפו לא הופך אצלנו לטחון, אלא נזרק לפח. וכמובן, ניקיון הבשר וטיפוח האטליז הם אבן יסוד לקיומנו".
האם לקוחותיך מודעים לחשיבותו של בשר בקר טרי?
"חלק מהתוכנית באטליז החדש הוא לחנך את הציבור. אנחנו מתכננים לקיים באטליז הרצאות בנושא בשר בקר טרי שבהן יובלט נושא הטריות. מחוץ לאטליז ובתוכו יוקרן לציבור, על גבי מסכי פלסמה מידע על בשר בקר טרי. המקום החדש ישנה בציבור את תפיסת האטליז, לא עוד מקום מוזנח ומלוכלך, אלא מקום נקי ומטופח שדואג לבריאותנו".
העתקת קישור