סדנה עם קינוח
סדנה עם קינוח
24 קצבים, ביניהם 2 קצביות, הגיעו ביום ראשון, 22 במאי, לסדנת קולינריה שהתקיימה בבית הספר למלונאות שבמלון תדמור. את הסדנה שכותרתה, "איך הופכים מנה פשוטה לאיכותית", הנחה רפי אהרונוביץ.
לאחר התכנסות עם קפה ועוגה נערך סבב היכרות והתנהלה שיחה על קידום מכירות. אחת המשתתפות סיפרה שהיא מאפשרת ללקוחותיה לראות מתכונים בעמדת האינטרנט שהיא הציבה בחנות; אחר מחלק טעימות ללקוחותיו; ושלישי סיפר כי הוא מציע מתכון לכל נתח. כל המשתתפים הדגישו את חשיבותו של שירות אישי כמתכון להגברת המכירות. זיו מטלון, לשעבר סמנכ"ל מועצת הבקר, שוחח עם המשתתפים, ובסוף הסדנה הועלו רעיונות לפעילויות נוספות במסגרת המועדון.
חמישה קצבים נבחרו לבשל את הארוחה שהוגשה לכל המשתתפים:המבורגר, מצוואר ושפונדרה טחונים, טבעות בצל וקבבונים. "לי, הסדנה תרמה המון", מספר בני ארביב, בעל אטליז סינטל'ה באזור התעשייה הישן של ראשון לציון. "רק במרס השנה חזרתי לארץ, אחרי 15 שנה בארצות הברית, ושמחתי להזדמנות להכיר בעלי עסק כמוני, ולראות איך מתנהלים אטליזים בארץ. קיבלתי גם המון רעיונות כמו ,איך לנצל את הבשר טוב יותר(לטחון), איך למכור בשר טחון (להציע המבורגרים, קבבים), איך לשפר את מראה הבקר בוויטרינה (לחתוך פרוסה דקה מהנתח) ועוד ועוד".
סיום הסדנה היה מתוק במיוחד - לכל משתתף הוגשה לקינוח בקלאווה משובחת שהביא הקצב מחמוד חמודי היישר מעירו, נצרת.
העתקת קישור