הקצבית
הקצבית


לאישה יש יותר סבלנות, היא מבינה יותר את הלקוחות, יודעת לשמוע את הצרות, לפרגן... בשביל הלקוחות שלי אני קצת פסיכולוגית, הם מספרים לי הכול


חנה כהן היתה בת 18 וחצי כשנעמדה בפעם הראשונה מאחורי דלפק המכירות באטליז. "הכרתי אז את בעלי לעתיד שהיה קצב ממשפחת קצבים ומיד השתלבתי בעבודה", היא מספרת. "היינו מקבלים אז רבעים, מפרקים אותם, מקפיאים ומוכרים קפוא. היום זה הרבה יותר קל כי כל החלקים, חוץ מכתף, הולכים עם עצם. בכלל, העבודה היום הרבה יותר נוחה, גם האיכות של הבשר יותר גבוהה".
היום, בשנות ה-50 שלה, חנה, שהתגרשה בינתיים, היא אימא לשלושה ילדים בוגרים. "כל אחד מאיתנו קיבל את חלקו מהעסק המשפחתי, ואני נכנסתי לשותפות עם גבי (בעל אטליז בוכניק בחולון)".
את עבודתה היא מתחילה בשש וחצי ומסיימת בשמונה בערב. "כשנכנסתי לעסק התחלנו בקטן, היום החנות כבר דופקת...".
לא קשה לעבוד כל כך הרבה שעות?
"לא, אני נהנית מזה - אני משתדלת להישאר רזה, מתאמנת בחדר כושר ושומרת על הגוף והגזרה. העבודה הזאת עוזרת לי לשמור גם על כושר וגם על הגזרה".
איך זה להיות אישה במקצוע של גברים?
"העובדה שזה מקצוע גברי לא מרתיעה אותי, להיפך - כשהייתי צעירה רציתי אפילו להיות נהגת אוטובוס...
"אך מעבר לזה, אישה מתאימה למקצוע לא פחות מגבר, ואולי אפילו יותר. לאישה יש יותר סבלנות, היא מבינה יותר את הלקוחות, יודעת לשמוע את הצרות, לפרגן... בשביל הלקוחות שלי אני קצת פסיכולוגית, הם מספרים לי הכול, מתייעצים ומאמינים בי. ובשבילי - מי שקונה מעט ומי שקונה הרבה מקבל אותו יחס".
מה מייחד את האטליז שלך?
"האיכות של הבשר, הסדר, הניקיון. אני מסדרת את האטליז כמו בית מרקחת, רק מלהסתכל על הבשר אצלנו אפשר לשבוע...".
ואיך הלקוחות מגיבים?
"הלקוחות מרגישים אצלנו כמו משפחה, הם מביאים לנו אוכל, עוגות, קפה ודואגים לנו. אני הולכת לעבודה וחוזרת הביתה עם המון סיפוק".
חנה, מה לדעתך עדיף, טרי או קפוא?
"טרי, כמובן. אנשים צריכים להיות מודעים לעובדה שבשר קפוא עובר תהליכים שפוגמים באיכותו. בשר טרי, לעומת זאת, חותכים, מכשירים וישר מבשלים. זה גם יותר בריא וגם יותר טעים. אני גם מלמדת את הלקוחות כל מיני דברים על הכנת בשר"
מה למשל?
"למשל, איך לא לייבש אותו. וכן איזה בישול מתאים לכל נתח ואיך הכי קל להכין אותו".
דוגמה?
"לדוגמה, אנשים לא תמיד יודעים איך לבשל סינטה. אני מציעה להם להכניס אותה קודם כול ל-6 שעות למקפיא ואז להוציא, לתבל בעדינות, לשים בנייר כסף בתוך תבנית עם מעט מים על חום של 180מעלות ולרדת בהדרגה. אחר כך, אחרי די הרבה זמן, מכבים את התנור, מקררים את הנתח ופורסים. מעדן!
"דוגמה נוספת היא שפונדרה שמחירה זול ואנשים לא יודעים שהיא מתאימה גם לצלי. מטגנים את הנתח עם בצל, מוסיפים טיפה רוטב, מבשלים על אש קטנה ואני מבטיחה לכם שזו תהיה הפתעה".

העתקת קישור