ללמוד, לאכול ולהמליץ
ללמוד, לאכול ולהמליץ

חוברת תזונה, סדנאות קולינריה עלונים ועוד. על פעילות מועצת הבקר בקרב ציבור הדיאטנים והדיאטניות

 

לאור המודעות הגוברת לבריאותנו ולבריאות ילדינו, גדלה חשיבותו של ציבור הדיאטנים והדיאטניות להגברת המודעות ליתרונותיו של בשר בקר טרי. ציבור זה פוגש מדי שנה אלפי מטופלים ונותן להם המלצות בריאותיות על מזון בכלל ועל בשר בקר טרי בפרט.

מועצת הבקר פועלת רבות בקרב ציבור זה באמצעות חוברות הדרכה לקנייה ולטיפול בבשר בקר טרי, סדנאות קולינריה, וכן עלונים שמחולקים למטופלים המגיעים למרפאה.

באחרונה אירחה מועצת הבקר קבוצות של דיאטנים לכמה סדנאות שבמסגרתן הם נחשפו ליתרונותיו של בשר בקר טרי, למכלול הרכיבים הבריאותיים שהוא מספק ולהבדלים בינו ובין בשר בקר קפוא ומופשר. בסדנה למדו המשתתפים להכין מנות נבחרות, בישלו יחד וקינחו בארוחה, פרי שיתוף פעולה פורה וחווייתי של כולם.

 

מהאטליז עד הסיר

בחודש האחרון פרסמה מועצה הבקר חוברת תזונה, שנייה בסדרה, בשם "מהאיטליז עד לסיר". החוברת מלווה את הדיאטנים בשבילי הטעם והבריאות של בשר בקר טרי, החל מבחירת הנתח אצלכם, הקצבים, ועד להכנתו בצורה הטעימה והבריאה ביותר. החוברת מספקת טיפים שימושיים לקנייה, להכנה ולאחסון.

מתגובות ציבור הדיאטנים עולה כי רובם ככולם מרוצים מאוד מפעילות מועצת הבקר )סדנאות, חוברות ועלונים), וכי יותר מ-80% מהם ממליצים למטופליהם על בשר בקר טרי, בייחוד לאחר הפעילויות שבהן השתתפו.

מועצת הבקר יוזמת פעילויות נוספות בקרב ציבור הדיאטנים במטרה לפרסם את יתרונות הבקר הטרי ואת דרכי הקנייה באטליזים.

אז דעו, מעתה כשיפנו אליכם באטליזים ויבקשו מכם המלצות על בשר בקר טרי והצעות למתכונים בריאים, דעו - גם הדיאטנים שולחים אותם אליכם.

 

העתקת קישור