טרנדים - קרוב אל העדר
טרנדים - קרוב אל העדר
הישראלים אוהבים בשר, והרבה, וגם מרבים לטייל בחו"ל, זו הסיבה לטרנדים החדשים במסעדות בכלל, ובמסעדות הבשר בפרט. נא להכיר - דורי'ס קצבים - מסעדה שהיא גם אטליז
דורי ואדם הם שני חברי ילדות שהצליחו לממש לפני פחות משנה את מה שחלמו עליו כבר הרבה שנים: לפתוח עסק משלהם. כחובבי אוכל טוב, ובשר בעיקר, וכבעלי ניסיון וידע בתחום, הם החליטו לספק לכל מי שעובר בראש פינה, או מגיע אל "דורי'ס קצבים" במיוחד, בשר שהם ערבים לאיכותו, מרגע לידתו של העגל ועד להכנה ולהגשה.
אל העסק המשותף הגיע דורי רבי-יחיה, שחי בקיבוץ גונן, אחרי שהייה של חמש שנים בהודו, שם ניהל שתי מסעדות בשם דורי'ס פלייס. אדם ויה, החי היום במצפה עמוקה שבגליל, חזר לארץ לאחר שהות ארוכה מאוד בלונדון ועבודה במסעדת היוקרה הלונדונית קורדון בלו, כשבאמתחתו שלושה כוכבים של מישלן.
מה הסיבה שהחלטתם לפתוח עסק שמשלב אטליז ומסעדה?
אדם: "מהסיבה הפשוטה ששנינו אוהבים בשר ומבינים בתחום. לאחר שנים רבות בחו"ל אימצנו את מה שכבר רווח באירופה ובארצות הברית: עסק משולב שאפשר גם לקנות בו בשר וגם לאכול בו בשר".
למה דווקא בראש פינה?"
כדי להיות קרובים לרמת הגולן, למגדלים ולעדרים הטובים ביותר בארץ".
מהי חלוקת התפקידים בינך ובין דורי?
שנינו, יחד עם צוות של כ-20 איש, עושים את הכול", הוא מפרט. "אנחנו בוחרים את העגלה בשטח, על פי מה שהיא אכלה ותנאי הגידול שלהם היא זכתה, אנחנו מיישנים את הבשר ומעבדים אותו, ואנחנו גם מבשלים ומגישים ללקוחות".
נתח מומלץ?
"כל הנתחים. זה עניין של טעם, יש לקוח שאוהב בשר קשה, ישנם שאוהבים אותו רך. ישנם שאוהבים טעם חזק וישנם שמעדיפים חזק פחות. אנחנו פה כדי לתת ללקוחותינו את הבשר הכי טוב, בדיוק כמו שהם אוהבים".
המתכון של דוריס קצבים - המבורגר 200 ג' קלי קלות
העתקת קישור