כאילו שאין קיץ בחוץ
כאילו שאין קיץ בחוץ
הקיץ הגיע ואתו החום הגדול, אך עדיין לא מאוחר לבצע טיפול מונע למקרר ולמערכת הקירור. על מה צריך להקפיד כדי לעבור את הקיץ בשלום?
שי אנגלרט - קירור בני
ככל שהבשר איכותי יותר (ויקר יותר) הוא מפונק יותר. האמת הזאת נכונה בכל ימות השנה, אולם בקיץ היא נכונה שבעתיים.
אחת הבעיות הקשות שאנו מתמודדים אתן בקצביות היא אורך חיי המדף של המוצר. לשם כך חשוב לבחור את המקרר המתאים ביותר העונה על הדרישות המחמירות ביותר.
ראשית, חשוב שלמקרר תהיה מערכת הפשרה אוטומטית המאפשרת עבודה בזמן ההפשרה. שינויי טמפרטורות קיצוניים (לכל כיוון) גורמים פגיעה הן באיכות הבשר והן במראה שלו, והקצב נאלץ לא פעם להיפרד מכמה שכבות בשר שהתקשו ושינו את צבעם.
אוויר מאולץ
שיטת הקירור המקובלת באזור הקצבייה היא "אוויר מאולץ". בתוך המקרר, בצמוד לסוללת הקירור, מורכבים מאווררים שעושים במקרר סירקולציה. התאמת תפוקת המאווררים, מיקומם, ובנייה פנימית של תעלות זרימת האוויר במקרר חשובים ביותר. הגדילה לעשות חברת PASTORERIGOR שפיתחה מערכת תעלות שעוברת במגש עצמו.
נירוסטה בלתי מתמגנטת
הבשר אמנם אינו חומצי כמו החלב, אבל מומלץ להבטיח שמקרר התצוגה יהיה כולו מנירוסטה (בלתי מתמגנטת) שאינה מתחמצנת. מגשי הנירוסטה גם קלים לניקוי, כך שהיתרון כפול.
תצוגת אופנה בשרית
בבחירת מקרר קחו בחשבון את סוג הבשר ואת שיטת המכירה והתאימו להם את סוג התצוגה. בשר גולמי דורש מקרר שונה מבשר ארוז במגשיות. אפשר גם להשתמש במקררי שירות או במקרר עם חצי זכוכית. כדי למכור חלקים יקרים יותר, הנמכרים פחות, ולהימנע מאובדן סחורה יקרה עקב חיי מדף קצרים, מומלץ לשלב מקפיא בקו השירות.
טיפול מונע
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על המקרר ולעבור את הקיץ בשלום:
פעם בשבוע נקו את המקרר ובדקו שכל הניקוזים פתוחים
אל תשתמשו במפצלי חשמל בשקע אחד, ואל תשתמשו בכבל מאריך!
נקו את המעבה (הרדיאטור שליד המדחס) בעזרת מברשת או צינור מים, כך שיהיה אפשר לראות אור מלא דרך העלים של המעבה
לפני השטיפה ודאו כי תקע המקרר מחוץ לשקע, ובדקו כי האזור יבש לפני שתפעילו מחדש את המקרר
ודאו כי אין משבי אוויר לכיוון המקרר, כל משב אוויר, גם אם הוא קר, פוגע בפעולת הקירור או ביעילות הקירור, וגורם להזעה של הזכוכית
העתקת קישור