אדום אדום - בקר טרי ממותג
אדום אדום - בקר טרי ממותג
לראשונה נמכר בקצבייה ובמקרר השירות העצמי בשר בקר טרי שלא הוקפא והוזרק, ולא הוסיפו לו כל חומר אחר
ראיון עם רמי לוי, סמנכ"ל השיווק של מפעל בשר בקר של תנובה

בסוף פברואר נחנך "אדום אדום" - מותג חדש של תנובה שמציע מוצרי בשר בקר טרי ארוזים לשירות עצמי ברשתות. כרגע נמכרים המוצרים ברשת מגה בלבד. המוצרים חתוכים לנתחים, לקוביות ולפרוסות וארוזים לנוחות הצרכן. מאז אוקטובר 4002 מייצרת תנובה, במפעל בשר הבקר הטרי שלה בבית שאן, גם נתחי בקר טרי בתפזורת - רבעים מחולקים לשלושה חלקים)שמיניות) שאותם היא משווקת לאיטליזים ולקצביות הפרטיות.
מה עמד מאחורי ההחלטה להקים את המפעל ולצאת במותג חדש?
"ההחלטה נובעת מההזדמנות לקדם את בשר הבקר הטרי מבחינת איכות הבשר, זמינות בשר איכותי, אחידות במוצר וטריות. כמו כן, העובדה שצריכת הבשר בישראל, שלא כמו במדינות מתקדמות רבות בעולם, כולה מתבצעת דרך הקצבייה, והידיעה שעוצמת מותג אמין יכולה לחולל את השינוי -הביאו את תנובה להחלטה.
מה מבשר המותג החדש?
המותג 'אדום אדום' מבשר בראש ובראשונה בשר בקר טרי אמיתי. לראשונה נמכר בקצבייה ובמקרר השירות העצמי בשר בקר טרי שלא הוקפא והוזרק, ולא הוסיפו לו כל חומר אחר. המהלך יביא לשינוי יסודי בעבודת הקצב. עתה יהיה עליו למכור יותר ולפרק ולנקות פחות. קצב שירצה למכור את מוצרי 'אדום אדום' יצטרך להתאים את עצמו לדרישות קפדניות של המותג ולהצטייד בנקודה משולטת, בנויה וממותגת.
"בהקמת מפעל בשר הבקר הטרי מבטיחה תנובה אספקה קבועה וזמינה של מוצרים טריים באיכות וברמה הגבוהות ביותר. את הבשר שהיא משווקת רוכשת תנובה ממשקים וממגדלים בארץ שנבחרים בקפידה. משקים אלה פועלים על פי סטנדרטים ופרוטוקולים של תנובה, בפיקוח כשרות ובפיקוח וטרינרי ומקצועי של תנובה.
מתי תתחיל תנובה למכור את המוצרים לקצבים ולאיטליזים הפרטיים?
תנובה מעוניינת למכור את מוצריה לכל נקודה שבה נמכר בקר טרי, ובכלל זה לקצבים. יחד עם זאת, מורכבות המהלך הביאה אותנו להחלטה לחדור לשוק בשיטה שונה מהמקובל במוצרי צריכה. הפריסה היא איטית ונועדה להשיג את המטרות שהצבנו לעצמנו בהצלחה. לגבי 'אדום אדום', לראשונה נמכר בשר טרי כמותג, וכדי לשמור על איכותו של המותג צריכים להתקיים בו תנאים מוגדרים שהם אבני יסוד באסטרטגיה שלנו. נקודת המכירה צריכה לשדר חוויית קנייה, אסתטיקה, היגיינה, ניקיון ושילוט מאיר עיניים. קצב שירצה למתג את חנותו בהתאם לסטנדרטים שלנו, נשמח להיכנס איתו למשא ומתן. בהמשך ניכנס לכל רשתות השיווק.
האם המחירים ברשת מגה נמוכים מהמחירים המוצעים לשאר המשווקים?
"המחירים של 'אדום אדום' במגה, ובכל מקום שבו יימכרו, יהיו זהים למחירי השוק של בשר בקר טרי. כמו כל חברה, בכל תחום, אנו נקיים מבצעים לצרכן שהשיקולים לגביהם ינבעו מהרצון שלנו לקדם מוצר או סדרת מוצרים כזו או אחרת."
העתקת קישור