איך מפרסמים בקר בעולם
איך מפרסמים בקר בעולם

בכנס ענף הבקר שנערך בחודש יוני השנה הוצגו שיטות פרסום שונות של בשר בקר בעולם. מהו מיתוג ואיך מפרסמים בשר בקר טרי בעולם?

 

מאת: יהב לוי, BBDO/גיתם

 

מה מבדיל בין מוצר הכולל שרוך, גומי ופקקים ובין מותג "נייק"; מה מבדיל בין סתם לחמנייה, קציצה וקטשופ ובין "מקדונלדס"? המבדיל הוא המותג, אותו מכלול של ערכים ורגשות שהופכים מספר מרכיבים למוצר אחד שאנחנו אפילו מוכנים לשלם עליו יותר.

בכנס ענף הבקר שנערך בחודש יוני השנה הוצגו שיטות מיתוג מעניינות של בשר בקר בעולם

 

אז איך ממתגים בקר בעולם?

פרסומות בכלל ובטלוויזיה בפרט הם אחד הכלים לחיבור שלנו, הצרכנים, לקונספט של המותג. אפשר לעשות זאת בדרך של פנייה לשכל, ואפשר לעשות זאת גם בדרך של פנייה לרגש - באמצעות הומור ואף מבוכה. בכתבה זו נסקור בקצרה כמה פרסומות שנעשו בעולם בנושא בשר בקר.

באוסטרליה למשל, החליטו לפנות לשכל באמצעות הכיתוב - "עגל, מנת השנה", האמור לשכנע כי בשר בקר טרי הוא בסיס לכל ארוחה. בפרסומת אחרת, אף היא מאוסטרליה, הודגש כי בשר בקר טרי היא המנה הדרושה לחג, כמובן תוך הצגת מתכון של בשר בקר טרי בשילוב רטבים וירקות בדרך מושכת במיוחד.

פרסומת מסין מבליטה את איכותה של כל שרשרת השיווק - מהייצור ועד המכירה בחנויות. בפרסומת מאנגליה מופיע ילד עייף לאחר אימון כושר, מאחר שלא אכל בשר בקר שמספק לו את כל הרכיבים הדרושים להיות ערני ובריא. פרסומת נוספת מבריטניה מציגה נתח קטן של בשר בקר טרי רזה המעניק את כמות הברזל השווה לכמות שמספק יותר מקילו וחצי תרנגול הודו.

לעומת הפרסומות לעיל, הפונות לשכל, ישנן כאלה שמצליחות לגרום לנו לקנות את המוצר המתפרסם בשל הרגש וההומור. בפרסומת מצרפת מתרחשת סצנה של "יציאה מהארון" שבה מגלה הבן להוריו על העדפתו ל... בשר בקר טרי. בפרסומת אחרת מנצח אדם נמר במירוץ אחר מנת בשר בקר. בפרסומת מאנגליה נושך בעל את אישתו מאחר שלא טעם זמן רב בשר בקר טרי.

בפרסומת אמריקנית מטריפה להקת רוק כבד את קהל מעריציה, ורק לאחר שהם יורדים לחדר ההלבשה להחליף את בגדיהם נחשף הסוד: מדובר בחבורת קשישים שכפי שנאמר בשורת הסיום של הפרסומת, אכלו בשר בקר ולכן הם מסוגלים לרקוד ולהלהיב.

כל הפרסומות, אלה שפונות לשכל ואלה שפונות לרגש, ממחישות את הטעם, הצבע, והמראה של בשר בקר טרי, את היוקרתיות, הטריות, ואת העובדה שבשר בקר טרי אינו סתם בשר, אלא כזה שדורש ידע והבנה.

באירוע הקצבים הקרוב נציג בפניכם את המגוון היפה והמבדר של פרסומות בשר בקר טרי מהעולם.

העתקת קישור