רופאי המשטרה לומדים על בשר בקר טרי

רופאי המשטרה לומדים על בשר בקר טרי

15/09/2006

 

במסגרת מאמציה הרחבים של מועצת הבקר להטמיע בקרב הציבור את חשיבותו הבריאותי והקולינרי של בשר בקר טרי, אירחה המועצה חודש יולי את רופאי משטרת ישראל לסדנת קולינריה ובריאות. בסדנה, שהתקיימה בבית הספר אנינים במרכז הארץ, השתתפו כ-20 מרופאי המשטרה. בחלקה הראשון של הסדנה למדו הרופאים על בישול בשר בקר טרי דל שומן ונוכחו כיצד אפשר לחסוך בשומן הן על ידי שימוש נכון בנתחי הבשר והן על ידי חיסכון בתוספת שמן. הרופאים עמדו על ההבדלים בין בשר בקר טרי לקפוא או מופשר וקינחו בארוחה טעימה ומגוונת על טהרת בשר בקר טרי.

בחלקה העיוני של הסדנה האזינו הרופאים להרצאת של דיאטנית מועצת הבקר על יתרונותיו התזונתיים של בשר בקר טרי לכל המשפחה ובכל גיל, וכיצד ניתן לשלבו בתזונה מאוזנת.

רוני קטורזה, קצין רפואה ראשי ממשטרת ישראל, שהיה שותף לארגון הסדנה, מלא שבחים. הוא אומר כי החוויה הייתה נהדרת וגם טעימה ביותר, שלא לדבר על הידע החדש הרב שמשתתפי הסדנה לקחו עמם ליחידותיהם. "כולם נהנו מאוד ולמדו המון בנושא בשר בקר טרי, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית", אומר רוני ומוסיף כי קיבל פידבקים חיוביים ביותר מרופאים שחזרו והודו לו על ההזדמנות שפתח בפניהם. הרופאים ביקשו חומר עיוני על בשר בקר טרי לשיווק ביחידותיהם והבטיחו כי יישמו את ההמלצות שניתנו להם במסגרת עבודתם.
העתקת קישור