הביוטכנולוגיה לשירות ענף הבקר לבשר

הביוטכנולוגיה לשירות ענף הבקר לבשר


פענוח המבנה הגנטי של הבקר, לשם זיהוי בשר שמקורו בבקר חולה, הוא פריצת דרך שהניעה את מדעני הענף לחפש שימושים טכנולוגיים חדשים

מאת: ד"ר מאורי רוזן- משרד החקלאות


פיתוח חדשני של כלי גנטי מאפשר לעקוב אחר פרות בכל שלבי הייצור, העיבוד והשיווק, ולבצע זיהוי גנטי ייחודי ברמת הדנ"א של כל פרט בעדר*. השיטה מאפשרת להוכיח בעלות על בקר גנוב, לזהות בעל חיים חולות, לבקר ביעילות את הליכי ייצור הבקר והכשרות, להגן על שוקי היצוא, ולסייע בניהול משק הבקר דרך זיהוי אבהות.


תעודת זהות פרטית
זה המקום להסביר שלכל בן-בקר מבנה דנ"א ייחודי, כך שבדיקה גנטית מאפשרת יצירת תעודת זהות פרטית לכל חיה. שיטות טכנולוגיות חדשניות מאפשרות לנפק תעודות זהות לכל חיה מכמויות דנ"א זעירות המצויות בכל תא בגופה. מספיק כמה שערות של בעל חיים, על שורשיהן, כדי לבצע בדיקה גנטית.


בנק דנ"א – אין סוף יתרונות
החידוש הוא בהקמת בנק דנ"א שבו יאוכסנו דגימות מכלל בני הבקר בארץ. סימון ולדות, בתג אוזן מיוחד, מאפשר לקיחת דגימת אוזן ושמירתה לטווח ארוך בבנק הדנ"א. ניתן לתאר את היתרונות של בנק הדנ"א באמצעות כמה תרחישים אפשריים:
1. קבלת דיווח על גניבת בקר במשק מסוים מביאה לאיסוף של דם, שערות או שאריות בשר באתר של שחיטה שחורה או של שערות מבגדיהם של החשודים. השוואה לממצאים מהזירה תוכיח זהות ותהווה עדות חותכת ומרשיעה נגד הגנבים.
2. אירעה התפרצות של מגיפת בקר המסכנת את בריאות הציבור. ביצוע בדיקות גנטיות מהירות של בשר בחנויות, והשוואתן לדגימות מהבנק, ימנעו מכירת בשר פגום או בלתי כשר.
3. מחיר פר הרבעה משובח בישראל מגיע ליותר מעשרים אלף שקל. יש חשיבות להציג בפני הקונים את אילן היוחסין של הפר שהם קונים, ולהקנות בכך ביטחון שהתכונות שלו יועברו בתורשה לצאצאים.

 


*את הפרויקט מובילה חברת בקטוכם בשיתוף מנהל המחקר החקלאי

העתקת קישור